Spotkanie przedstawicieli ciepłowni Niżu Polskiego

26 maja 2026 r. w PEC Sieradz z inicjatywy Geotermia Polska odbyły się warsztaty oraz spotkanie przedstawicieli ciepłowni Niżu Polskiego dotyczące finansowania projektów geotermalnych w Polsce. W trakcie spotkania omawiano kluczowe zagadnienia związane z rozwojem ciepłownictwa geotermalnego, w tym:
– źródła finansowania projektów geotermalnych w Polsce oraz doświadczenia Inżyniera Kontraktu – Geotermia Polska,
– formy współpracy z NFOŚiGW przy rozliczaniu umów o dofinansowanie projektów geotermalnych – na przykładzie PEC Sieradz oraz MPEC-Konin,
– rolę kapitału prywatnego w realizacji projektów geotermalnych,
– modele działania i finansowania ciepłownictwa geotermalnego.
W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele branży ciepłowniczej i geotermalnej z całej Polski, m.in.: Geotermia Polska, Innargi Poland, PEC Żyrardów, PEC Sieradz, PEC Gniezno, Geotermia Koło, MPEC-Konin, PGKiM Turek, TWD Consulting oraz Polskie Stowarzyszenie Geotermiczne.

Narzędzia dostępności